Zajęcia logopedyczne i muzyczne w Krakowie - Nutka Logopedka

Zajęcia logopedyczno-muzyczne to połączenie rytmiki i zajęć ruchowych z ćwiczeniami logopedycznymi. Wspaniała podróż do świata muzyki i logopedii z muzyką na żywo! Zapraszamy wszystkie dzieci do gimnastyki buzi i języka na wesoło, zabaw rytmicznych, relaksacyjnych, tanecznych z wykorzystaniem instrumentów muzycznych i muzyki klasycznej. Celem zajęć jest profilaktyka logopedyczna, kształcenie koordynacji ruchowej, sprawności manualnej, rytmicznej, słuchowej, rozwój technik pamięciowych i artykulacyjnych. Skupiamy się na zapobieganiu wadom wymowy, kształtowaniu nawyku wyraźnej mowy i poszerzeniu słownictwa - a wszystko to w formie zabaw i gier logopedyczno–muzyczno–ruchowych prowadzonych przez uroczą pacynkę – Nutkę Logopedkę. Śpiewanie dodatkowo wpływa na pozytywne nastawienie dzieci, a także na poczucie własnej wartości, pewność siebie i ogólne samopoczucie.

Według Edwina E. Gordona, twórcy teorii nauczania i uczenia się muzyki oraz teorii rozwoju muzycznego, dziecko w momencie narodzin prezentuje najwyższy potencjał zdolności muzycznych (słuchowych), który stopniowo spada zaraz po urodzeniu. Dziecko może rozwinąć swój potencjał muzyczny tylko przebywając w muzycznie bogatym środowisku. Podobnie jest z rozwojem mowy – prawidłowe wzorce poprawnej wymowy oraz brak infantylizacji języka przez dorosłych ma ogromny wpływ na rozwój mowy u dziecka.

logopeda

Drogi Użytkowniku,

25 maja b.r. obowiązują nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO).Centrum Małego Dziecka, szanując prawo do prywatności swoich Użytkowników i ich opiekunów prawnych podejmuje działania mające na celu zabezpieczenie Państwa danych przy równoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu świadczonych usług. W załączeniu przekazujemy Państwu informację dotyczącą zasad przetwarzania Państwa danych osobowych.

Z poważaniem,

Dyrekcja i pracownicy

 

Centrum Małego Dziecka

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.