Rehabilitacja dla dzieci z Zespołem Downa

Gimnastyka prowadzona w przyjaznym i kolorowym środowisku ma na celu stymulację czuciową i ruchową dzieci z zespołem Downa. Zajęcia wzbogacone są elementami koncepcji NDT Bobath oraz ćwiczeniami z zakresu neurologopedii. Program zawiera zestaw ćwiczeń fizycznych oraz ćwiczeń aparatu mowy dostosowanych do indywidualnych potrzeb dzieci z zespołem Downa.


Ćwiczenia odbywają się przy aktywnym współudziale rodziców

Zapraszamy również na muzyczne zabawy ze śpiewem i ruchem, które wymyślił specjalnie dla dzieci i rodziców muzyk jazzowy i teoretyk muzyki E. E Gordon. Pan Gordon twierdził, że muzyki najlepiej jest się uczyć, na wzór tego, jak uczymy się mówić, czyli niepostrzeżenie i naturalnie: poprzez zabawę, śpiew i ruch. Zajęcia prowadzone są zgodnie z potrzebami dzieci z zespołem Downa  Prowadzący zajęcia to nauczyciele różnych dyscyplin muzycznych ze stażem, czynni zawodowi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie i kursów zagranicznych oraz kursu gordonowskiego prowadzonego przez liderów techniki Gordona w Polsce, członków PTEEG, Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona i założycieli Fundacji Kreatywnej Edukacji Miłosza i Jolanty Gawryłkiewiczów z Bydgoszczy.

 

dzieci z zespołem downa

Drogi Użytkowniku,

25 maja b.r. obowiązują nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO).Centrum Małego Dziecka, szanując prawo do prywatności swoich Użytkowników i ich opiekunów prawnych podejmuje działania mające na celu zabezpieczenie Państwa danych przy równoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu świadczonych usług. W załączeniu przekazujemy Państwu informację dotyczącą zasad przetwarzania Państwa danych osobowych.

Z poważaniem,

Dyrekcja i pracownicy

 

Centrum Małego Dziecka

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.