Opieka medyczna po porodzie - Osteopatia dla mam w Krakowie

Często po porodzie dzielne,  mamy tak bardzo poświęcają się dziecku i jego dobru, że siebie odstawiają na drugi jeżeli nie trzeci plan. Całą swoją uwagę poświęcają dziecku i organizacji przestrzeni wokoło nowego domownika, często kosztem własnego zdrowia. Aby bardziej nacieszyć się tym cennym, ale i wymagającym czasem i nie cierpieć bez potrzeby, można w szybki sposób przynieść sobie ulgę.

Zabiegi osteopatyczne po porodzie w skuteczny sposób pozwalają młodym mamom poczuć się lepiej po całym cyklu zmian, które nastąpiły w ich ciele i zapobiec przyszłym dolegliwościom związanym z tymi zmianami. Zarówno poród jak i czas połogu jest dla ciała kobiety procesem przemiany: zwiększa się objętość masy ciała, zmienia się gospodarka hormonalna, biomechanika stawów, obciążenie kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych, położenia środka ciężkości, następuje rozluźnienie więzadeł oraz wiele innych, które same mamy bezbłędnie wyczuwają. Znaczące zmiany w układzie ruchu często prowadzą do zablokowań stawów kręgosłupa, bólów lędźwi, bolesnych napięć okolicy miednicy czy głowy.

osteopatia

Napięcia podbrzusza, bóle brzucha, obolałe plecy czy bóle głowy często mogą być szybko usunięte dzięki kilku wizytom u osteopaty. Smutnym jest, gdy podczas wywiadu pacjentka zgłasza: Ten ból towarzyszy mi od 2 lat, zaczął się po porodzie.” Jeżeli młoda mama 2 miesiące po porodzie wciąż odczuwa dyskomfort lub dolegliwości, których nie miała przed porodem, wskazane jest poddanie się terapii osteopatycznej, aby nie gromadzić urazów czy przeciążeń w ciele, które niepotrzebnie utrudniają funkcjonowanie organizmu i mogą rozwinąć się w poważniejsze stany chorobowe jak np. dyskopatia.

W sytuacji, gdy młoda mama nie odczuwa dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu, może również skorzystać z wizyty, gdzie terapeuta zbada ciało, np. w poszukiwaniu „niemych” oznak przeciążenia, zbalansuje układ mięśniowo-więzadłowy, da kilka praktycznych wskazówek.

Po porodzie zaczyna się okres troski o dziecko. Często mamy przychodzą z bólem dopiero po kilku miesiącach, inne dopiero przy drugim lub następnym dziecku, wychodząc z założenia, że nie ma czasu lub jakoś to wytrzyma. Choć motywacja jest bardzo szlachetna, to młodym mamom można oszczędzić wiele cierpienia dzięki podstawowemu przeszkoleniu:

  • jak radzić sobie w nowej sytuacji szczególnie podczas wykonywania czynności dnia codziennego
  • jak nie przeciążać własnego ciała, szczególnie kręgosłupa i kolan
  • jak szybko i samodzielnie pozbywać się bólu oraz
  • jak zapobiegać powikłaniom

Dzięki temu, mamy będą mogły poświęcić więcej siły i uwagi swoim nowym wyzwaniom w tym pięknym okresie ich życia.

osteopatia dla mam

Drogi Użytkowniku,

25 maja b.r. obowiązują nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO).Centrum Małego Dziecka, szanując prawo do prywatności swoich Użytkowników i ich opiekunów prawnych podejmuje działania mające na celu zabezpieczenie Państwa danych przy równoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu świadczonych usług. W załączeniu przekazujemy Państwu informację dotyczącą zasad przetwarzania Państwa danych osobowych.

Z poważaniem,

Dyrekcja i pracownicy

 

Centrum Małego Dziecka

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.