Ćwiczenia w centrum dziecięcym w Krakowie - Aktywne misie

Program gimnastyczny Centrum Małego Dziecka przewiduje zajęcia dla dzieci  w różnych grupach wiekowych, w zależności od etapu rozwoju oraz możliwości motorycznych dziecka. Wszystkie zajęcia prowadzone są w małych, kameralnych grupach, co daje możliwość dostosowania ćwiczeń indywidualnie do potrzeb każdego dziecka.

Zajęcia mają na celu uświadomienie rodzicom potrzeb ruchowych dzieci od urodzenia do momentu czworakowania, a następnie samodzielnego chodzenia. W programie koncentrujemy się na ćwiczeniach wykorzystujących mały i kolorowy sprzęt gimnastyczny taki jak woreczki, szarfy, chusta Klanzy i piłeczki. Stymulujemy aktywność ruchową dzieci poprzez: przewracanie się z pleców na brzuch, podpór na przedramionach, pełzakowanie czy raczkowanie. Program dobrany jest tak, aby dzieci miały możliwość wzmacniania mięśni tułowia oraz brzucha poprzez odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń i pozycje ułożeniowe, do których instruktor szkoli również rodziców. Podczas zajęć uczymy dzieci równowagi, turlania się, wiszenia i huśtania się, wykorzystując tym samym ich potencjał do nauki nowych form aktywności ruchowych. Muzyka towarzysząca zajęciom rozwija świadomość muzyczną, a praca w grupie świadomość społeczną.

W tym wieku dzieci zwiększają swoją siłę, gibkość i zwinność podczas wprowadzania nowych umiejętności gimnastycznych. Maluchy, poznają podstawowe ćwiczenia gimnastyczne takie jak: przewrót w przód i w tył. Dzięki temu mają możliwość wyrabiania siły i wytrzymałości poprzez formę zabawy. Zajęcia ruchowe doskonale wpływają na samoocenę dziecka, jego pewność siebie, ale również na zdolności słuchowe, koncentrację oraz skupienie niezbędne podczas procesu edukacji. Podczas odkrywania nowych ćwiczeń dzieci zdobywają niezależność oraz eksperymentują z ruchem w bezpieczny sposób.

 

Zajęcia prowadzi:

Diana Chmielnicka

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, fizjoterapeutka, instruktorka rekreacji ruchowej oraz gimnastyki. Od najmłodszych lat trenowała różne sporty akrobatyczno-taneczne z licznymi sukcesami w kraju i za granicą. Od jakiegoś czasu jest związana z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, w której stara się o uśmiech oraz jak największą samodzielność dzieci poruszających się na wózkach. W pracy z najmłodszymi zależy jej, aby poprzez świetną zabawę, stworzyć dzieciom najlepsze możliwości do rozwoju swoich umiejętności.

Aktywne Misie

Zajęcia ruchowe, podczas których dzieci zwiększają swoją siłę, gibkość i zwinność podczas wprowadzania nowych umiejętności gimnastycznych. Uczymy dzieci równowagi, wspinania się na przeszkody, turlania się i huśtania. Zajęcia ruchowe doskonale wpływają na samoocenę dziecka, jego pewność siebie, ale również na zdolności słuchowe, koncentrację oraz skupienie niezbędne podczas procesu edukacji. Podczas odkrywania nowych ćwiczeń dzieci zdobywają niezależność oraz eksperymentują z ruchem w bezpieczny sposób. Muzyka towarzysząca zajęciom rozwija świadomość muzyczną, a praca w grupie świadomość społeczną.

ŚRODY:         godz. 10:00
                      godz. 10:30 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.