Specjalistyczna przychodnia i poradnie dziecięce w Krakowie

Pokazowe zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci już w tą sobotę!

 

17 października (sobota) specjalnie dla Was prowadzone będą zajęcia pokazowe, aby zarazić Wasze dzieciaki miłością do muzyki i zaangażować do wspólnej zabawy !

Tworzymydwie grupy dzieci aby jak najlepiej dostosować

zajęcia do potrzeb Twojego dziecka.

GRUPA 0 – 2 o godzinie 14.00

GRUPA 3 – 5 o godzinie 15.00

ZAPISY TRWAJĄ !

 

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki amerykańskiego profesora E.E. Gordona (University of South Carolina w stanie Kolumbia), muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, autora testów uzdolnień muzycznych i licznych publikacji, który oparł swoją teorię na założeniu, że największe możliwości uczenia się mamy w chwili narodzin udowadniając empirycznie, że to co dziecko przyswoi do 5 roku życia staje się podstawą dla całej późniejszej edukacji!

Dlatego śpiewajmy dzieciom jak najwięcej! Prezentujmy im dobrą muzykę od samego początku aby kształtować ten potencjał uzdolnień muzycznych, który maluch przynosi ze sobą na świat! Dziecko „zanurzone” w bogatym muzycznie środowisku poszerza swój słownik muzyczny, zarówno rytmiczny jak i tonalny, kształtuje swój słuch ale przede wszystkim uczy się „myśleć” muzycznie (audiować). Proces audiowania podczas słuchania muzyki jest zbliżony do procesu myślenia podczas słuchania języka. Dziecko uczy się muzyki tak jak uczy się języka i robi to spontanicznie!

Na warsztatach pracujemy głosem, który jest podstawowym i najbliższym człowiekowi „instrumentem”. Głos łączymy z płynnym ruchem, dzięki któremu dzieci uczą się harmonijnego poruszania się.Ta umiejętność będzie w przyszłości stanowić podstawę wyczucia i rozumienia rytmu. Nasze zajęcia wspomagają wszechstronny rozwój dziecka skupiając się nie tylko na motoryce, kiedy niemowlęta/dzieci poznają swoje ciało oraz otaczającą je przestrzeń, ale też i na sferze intelektualnej. Gordonowskie zabawy z muzyką pomagają rozwijać u dzieci umiejętność koncentracji, zdolności komunikowania się oraz są okazją dla maluszków do współdziałania z innymi uczestnikami zajęć, podejmowania nowych wyzwań oraz wchodzenia w pierwsze społeczne interakcje.

Muzycznej zabawie towarzyszyćbędą różnorakie rekwizyty – tak bardzo lubiane przez dzieci bańki mydlane, piłeczki, balony, chustki, tęczowa chusta animacyjna.

Zajęcia prowadzi Monika Madej & Aleksander Tomczyk członkowie Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona, nominowani do nagrody Słoneczniki 2013 w konkursie na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w kategorii Muzyka, założyciele Centrum Inicjatyw Artystycznych i Edukacyjnych „Dumbadi”.

 

 zajęcia muzyczne

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.