Centrum Małego Dziecka w Krakowie - Aktualności i wydarzenia

Centrum Małego Dziecka w Krakowie jest kliniką dziecięcą zapewniającą kompleksową opiekę medyczną ze strony doświadczonych lekarzy pediatrów, psychologów, rehabilitantów i logopedów oraz pielęgniarek. W naszej placówce wykonają Państwo niezbędne szczepienia dla noworodków i starszych dzieci. W trudnych przypadkach zapewniamy również opiekę medyczną w formie wizyt domowych, jeśli maluch nie jest w stanie, by przeprowadzić badania w naszej przychodni dziecięcej. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych aktualności.

Dzień Babci i Dziadka

Szczepienia dzieci

 

Szanowni Państwo,

Centrum Małego Dziecka na ul. Miłkowskiego 9, zaprasza na szczepienia przeciw COVID-19 wszystkich, ale w szczególności dzieci w wieku 5-11 lat. Nauka stacjonarna przez cały rok ma szansę być realizowana właśnie dzięki szczepieniom. Zaszczepiony uczeń nie trafia na 10-dniową kwarantannę, kiedy w klasie lub w grupie pojawia się przypadek zakażenia koronawirusem. Badania potwierdziły, że szczepionki te są bezpieczne i zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby.

Mali pacjenci otrzymają preparat Pfizer w przystosowanej dla dzieci dawce – 10 mikrogramów /dawkę (0,2 ml z ampułki 10 dawkowej). Szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat odbywa się za pomocą dwóch dawek – w odstępie co najmniej 21 dni. Skierowanie na szczepienie jest wystawiane automatycznie przez system od 12 grudnia 2021 r. – w momencie ukończenia przez dziecko 5 lat.

W Centrum Małego Dziecka szczepienie dzieci będzie odbywało się w odpowiednich warunkach i wśród personelu z uprawnieniami i doświadczeniem w pracy z najmłodszymi. Kwalifikację do szczepienia wykona na miejscu lekarz-pediatra. Wprawione w szczepieniu przeciw koronawirusom pielęgniarki doskonale przygotują preparat i bardzo dokładnie odmierzą dawkę dla każdej Państwa pociechy. Personel czeka na rodziców z dziećmi 15 i 22 stycznia. Telefon do rejestracji stacjonarny: +12 4313585 lub  komórkowy +48 518 095 119

Każde szczepienie to krok w stronę zwalczenia pandemii, a jednocześnie wyraz troski o bezpieczeństwo swoje i innych! Szczepiąc najmłodszych, dbamy o bezpieczeństwo starszych i osób, które zmagają się z chorobami przewlekłymi. Jednocześnie – troszczymy się o nasze dzieci, które również mogą przechodzić koronawirusa w sposób ciężki. Drodzy Rodzice! Nie zwlekajcie i zarejestrujcie swoją pociechę na szczepienie przeciw COVID-19.

Nowy Rok